Санітарні вимоги до проведення масових спортивних заходів на відкритому повітрі

Протиепідемічні заходи під час проведення масових спортивних заходів на відкритому повітрі на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджені Постановою головного державного санітарного лікаря України від 22.04.2021 №3:

 1. Масові спортивні заходи на відкритому повітрі організовуються в регіонах відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», в яких відсутні додатково встановлені обмежувальні протиепідемічні заходи органами державної влади та органами місцевого самоврядування, що перешкоджають проведенню заходу.
 2. Організатори масового спортивного заходу на відкритому повітрі зобов’язані:

призначити особу, відповідальну за дотримання протиепідемічних заходів та повідомити про них головного державного санітарного лікаря відповідного регіону;

поінформувати учасників заходу щодо дотримання правил у відповідному регламенті заходу, через засоби комунікації організатора з учасниками, передбачені регламентом заходу:

розмістити інформаційні матеріали на вході та виході місця проведення заходу щодо карантинних обмежень та кількості учасників можливих для розміщення на території та заходи для запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

 1. Організатори масового спортивного заходу забезпечують опитування на наявність симптомів респіраторної хвороби, вимірювання температури тіла перед кожним забігом для учасників марафону, офіційних осіб га осіб, що забезпечують організацію спортивних змагань.
 2. Особи, в яких при проведенні опитування виявлено ознаки респіраторної хвороби та/або виявлено температуру тіла понад 37.2° С не допускаються до участі в заході.
 3. Особи, хворі на гостру респіраторну хворобу COVID-19. спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, та особи, щодо яких встановлено в процесі епідеміологічного розслідування підозру на інфікування гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, підлягають самоізоляції або госпіталізації в порядку, визначеному галузевими стандартами в сфері охорони здоров’я та відсторонюються від участі в заході на час самоізоляції або хвороби.
 4. Організатор забезпечує контроль за використанням та наявність засобів індивідуального захисту, для персоналу, волонтерів, суддів, що забезпечують захід.
 5. Реєстрація на захід відбувається шляхом реєстрації через онлайн-платформи (сайти реєстрації. google-форми тощо).
 6. При реєстрації, видачі стартових номерів та інформаційної продукції в закритому приміщенні (кількість людей у приміщенні, опитування, температурний скринінг, дистанція між ними, організація зони обробки рук спиртовміщуючими речовинами (санітайзерами), наявність засобів індивідуального захисту, наявність ємностей для утилізації засобів індивідуального захисту) здійснюється у відповідності до обмежень діючих на день проведення заходу на території відповідного регіону.
 7. Організація реєстрації, видачі стартових номерів та інформаційної продукції на відкритому повітрі, (кількість людей на задіяній площі, дистанція між ними, температурний скринінг, організація зони обробки рук спиртовміщуючими речовинами (санітайзерами), наявність засобів індивідуального захисту, наявність ємностей для утилізації засобів індивідуального захисту) здійснюється у відповідності до обмежень діючих на день проведення заходу на території відповідного регіону.
 8. Організатор має право відмовити у видачі стартового набору учаснику у разі виявлення медичним персоналом на момент видачі та отримання стартового пакету ознак респіраторної хвороби та/або виявлення температури тіла понад 37,2° С. Лікар змагань робить відмітки про проходження процедури опитування на наявність респіраторних симптомів та температурного скринінгу. У разі відсутності відмітки про проходження процедури опитування на наявність респіраторних симптомів та температурного скринінгу, організатор має право не допустити такого учасника до участі у заході із наступною дискваліфікацією в фінішному протоколі.
 9. Організатор організовує закритий периметр стартового коридору за допомогою тимчасових конструкцій (мобільних огорож) – місце короткочасного збору обмеженої кількості учасників безпосередньо перед стартом. Дане обмеження стосується бігових заходів, забігів з перешкодами, плавання на відкритій воді, велосипедних змагань.
 10. Вхід до стартового коридору дозволяється виключно учасникам відповідно до квоти (кількості учасників, які можуть стартувати одночасно, надалі – «хвиля»), встановленої регламентом заходу та з наявною відміткою про проходження процедури опитування на наявність респіраторних симптомів та температурного скринінгу.
 11. Під час підготовки та проведенні заходу має бути забезпечено нанесення тимчасової розмітки для учасників в закритому периметрі стартового коридору із розрахунку не менше 1 метра між кожним учасником.
 12. У разі проведення заходу із кількістю до 1000 учасників, старти мають відбуватися з обмеженням кількості не більше 100 учасників в одній «хвилі» із паузою між кожною «хвилею» не менше 10 секунд.
 13. У разі проведення заходу із кількістю понад 1000 учасників, старти мають відбуватися з обмеженням кількості не більше 200 учасників в одній «хвилі» із паузою між кожною «хвилею» не менше 10 секунд.
 14. Організатор інформує учасників про графік стартів учасників заходу зі стартового коридору та про схему розміщення учасників заходу у стартовому коридорі.
 15. Учасники заходу допускаються до стартового коридору виключно в засобах індивідуального захисту. Старт відбувається виключно в засобах індивідуального захисту.
 16. Під час проведення заходу організатором забезпечується безконтактна видача води на дистанції на офіційно організованих пунктах гідратації та у пунктах харчування із дотриманням фізичної дистанції між учасниками змагань. Подачу води та харчування необхідно забезпечити в індивідуальній тарі.
 17. У разі недотримання умов з боку учасників заходу, організатор має право прийняти рішення щодо дискваліфікації такого учасника та недопущення до участі у заході із занесенням відповідного запису до фінішного протоколу.
 18. Дозволяється використання місць загального користування (камери схову, зони для переодягання, санітарні кімнати) тільки невеликими групами при вдягнених засобах індивідуального захисту та дотриманні фізичної дистанції не менше 1 метра.
 19. Видача медалей та наборів фінішерів здійснюється безконтактним шляхом.

Забороняється:

обмінюватись особистими речами (рушники, халати тощо) з іншими учасниками;

розміщення трибун, закритих глядацьких секторів, глядацьких лож у разі застосування на території регіону, де проводиться захід, обмежувальних протиепідемічних заходів передбачених для «червоного» рівня епідемічної небезпеки або застосування додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

admin