Володимир Зеленський відзначив державними нагородами призерів Паралімпійський ігор-2020 та їх тренерів

17 вересня Президент України Володимир Зеленський разом з дружиною Оленою зустрівся зі спортсменами української збірної – чемпіонами та призерами ХVI літніх Паралімпійських ігор – 2020 у Токіо і відзначив їх державними нагородами.

Під час урочистостей, які відбулися на арені НСК «Олімпійський» у Києві, Глава держави нагадав, що п’ять тижнів тому Україна проводжала паралімпійців на змагання в Токіо, а сьогодні щиро вітає з поверненням додому з потужними перемогами.

Президент зауважив, що до національної збірної України на Паралімпійських іграх у Токіо увійшли спортсмени практично з кожного регіону. Вони здобули 98 нагород, найбільше – 20 медалей – завоювали дніпропетровці, на другому місці – спортсмени з Донецької області, які вибороли 15 нагород.

«За кожною медаллю стоять тренери, лідери, лікарі, помічники і ще багато інших важливих людей. Тож нашу збірну реально представляли спортсмени з 24 областей України та Автономної Республіки Крим», – додав Володимир Зеленський.

Він також зазначив, що половина спортсменів цьогорічної збірної України вперше була на Паралімпіаді. Але здолавши хвилювання і страх, 18 атлетів-дебютантів здобули майже 30 медалей. А взаємна підтримка серед українських паралімпійців допомогла розкрити потенціал, і кожен другий спортсмен завоював медаль.

Володимир Зеленський висловив думку, що термін «люди з обмеженими можливостями» не зовсім підходить паралімпійцям.

«Ваша душа – це ваша сила. Ви рекордсмени. І супермени. У вас немає вад. У вас є суперздібність. Ви не бачите тільки перешкод. І бачите ціль. Ви не чуєте злобу критиків, а слухаєте голос вашого серця. Ви не стоїте на місці, ви рухаєтеся тільки вперед. Ви показали: коли українці починають щось 24 серпня – це буде великим успіхом», – сказав Володимир Зеленський.

Указом Президента України від 16.09.2021 №470/2021 “Указ Президента України №470/2021” за значний особистий внесок у розвиток паралімпійського руху, досягнення високих спортивних результатів на XVI літніх Паралімпійських іграх у місті Токіо (Японія), виявлені самовідданість та волю до перемоги, утвердження міжнародного авторитету державні нагороди були призначені, в тому числі, спортсменам та тренерам Донеччини:

Орден «За заслуги» І ступеня

Єгору Дементьєву — дворазовому срібному та бронзовому призеру з велосипедного спорту;

Орден «За заслуги» ІІ ступеня

Віктору Смирнову — срібному призеру з плавання;

Орден «За заслуги» ІІІ ступеня

Василю Крайнику — бронзовому призеру з плавання;

Андрію Трусову — дворазовому чемпіону, триразовому срібному та бронзовому призеру з плавання;

Орден «За мужність» ІІ ступеня

Миколі Жабняку — срібному призеру з легкої атлетики;

Орден княгині Ольги ІІІ ступеня

Юлії Павленко — бронзовій призерці з легкої атлетики;

Медаль «За працю і звитягу»

Сергію Кліпперту — срібному призеру з плавання;

Ярині Матло — бронзовій призерці з плавання;

За значний особистий внесок у розвиток паралімпійського руху, підготовку спортсменів міжнародного класу, забезпечення високих спортивних результатів національною паралімпійською збірною командою України на XVI літніх Паралімпійських іграх нагороди отримали:

Орден князя Ярослава Мудрого V ступеня

Андрій Казначеєв — головний тренер національної збірної команди України з плавання, тренер Віктора Смирнова, Андрія Трусова;

Орден «За заслуги» І ступеня

Віктор Лис — тренер Миколи Жабняка;

Орден «За заслуги» ІІ ступеня

Вячеслав Понька — тренер Юлії Павленко;

Медаль «За працю і звитягу»

Світлана Казначеєва — старший тренер національної збірної команди України з плавання, тренер Віктора Смирнова, Андрія Трусова.

ProHit