ПІДСУМКИ РОБОТИ ДРЦ “ІНВАСПОРТ” ЗА 2022 РІК

У зв’язку з тим, що російський агресор розв’язав війну проти України, участь спортсменів Донеччини у багатьох змаганнях, згідно Єдиного календарного плану, стала неможливою. Проте, попри складне становище в країні та емоційний стан спортсменів, атлети гідно представляли Донецьку область на спортивній міжнародній та Всеукраїнській арені.

Згідно наказу Міністерства молоді та спорту України від 12.04.2022 № 993 затверджено склад національної збірної команди України для участі у XХІV літніх Дефлімпійських іграх, які мали відбутися в грудні 2021 року, але були перенесені на 2022 рік та пройшли з 1 по 15 травня в м. Кашіас-ду-Сул (Бразилія). Це одне із найбільш іміджевих масових спортивних заходів 2022 року, змагання найвищого рівня для спортсменів з порушеннями слуху.

До складу збірної увійшли 171 спортсмен та 59 тренерів, лікарів, масажистів (а також 26 запасних атлетів і 3 запасних тренерів).

Донеччину на Іграх в Бразилії з 5 затверджених спортсменів з міста Маріуполя, представників 3 видів спорту (баскетбол, дзюдо, легка атлетика) представили 4 спортсмени з двох видів спорту: дзюдо – Заслужений майстер спорту України Марина Погорелова (здобула золото у командному заліку та срібло в індивідуальному), майстер спорту України Владислав Рощенков (нажаль, не ввійшов до трійки призерів, посів 5 місце в індивідуальному заліку); легка атлетика – Заслужений майстер спорту України Наталія Урсуленко (виборола золото у штовханні ядра та срібло у метанні диска), Заслужений майстер спорту України Римма Філімошкіна (здобула перше «дефлімпійське золото» в своїй кар’єрі в метанні молота).

Підготовка спортсменів – кандидатів на участь у XХІV літніх Дефлімпійських іграх проводилась закордоном: Марина Погорелова та Владислав Рощенков  – у Любліні (Польща), Наталія Урсуленко та Римма Філімошкіна – у Помбалі (Португалія), Олександр Кузнецов – у Манагавті (Туреччина). Видатки на відрядження здійснювались за рахунок Укрцентру «Інваспорт».

Згідно плану перспективного зростання спортивної майстерності та підготовки спортивного резерву з видів спорту осіб з інвалідністю і за підсумками виступів на змаганнях усіх рівнів,  постійно проводився контроль виконання графіку проведення навчально-тренувальних зборів для перспективних спортсменів (згідно з календарним планом спортивно-масових заходів). Так, у 2022 році 220 спортсменів взяли участь у 88 навчально-тренувальних зборах у складі збірних команд України з  різних видів спорту.

29 спортсменів взяли участь у 12 міжнародних змаганнях з різних видів спорту та завоювали 38 золотих медалей, 12 срібних та 7 бронзових; 44 спортсмени взяли участь у 7 Всеукраїнських змаганнях з різних видів спорту та завоювали 13 золотих медалей і 5 срібних.

На чемпіонаті світу з пауерліфтингу та жиму лежачі (м. Александрія, Єгипет) спортсмени Донеччини встановили 5 світових рекордів.

Для якісної підготовки до участі у міжнародних змаганнях  було проведено 8 навчально-тренувальних зборів (шість з велосипедного спорту для Дементьєва Єгора та два з плавання) за рахунок обласного бюджету на суму близько 330 тис. грн.

Спортсменам Донеччини в 2022 році присвоєно спортивні звання: ЗМСУ- 2 спортсмени, МСУМК – 1, МСУ – 1, КМСУ – 2.

Згідно з календарним планом спортивно-масових заходів Донецької області на 2022 рік проведено 5 обласних заходів: три змагання – чемпіонат області з шахів (порушення слуху, зору, УОРА); чемпіонат області з шашок-64 (порушення слуху, зору, УОРА); Кубок Донеччини з голболу (порушення зору) за участю 118 осіб з інвалідністю, а також НТЗ з голболу (порушення зору) та НТЗ з легкої атлетики (порушення слуху) за участю 11 спортсменів з інвалідністю, на загальну суму 127048,00 грн.

Постійно вирішувалось питання щодо зарахування спортсменів до роботи в Українському центрі з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю “Інваспорт”.

В наслідок проведеної роботи здійснено перехід з Одеського регіонального центру «Інваспорт» до Донецького центру ЗМСУ з веслування академічного Романа Полянського, представника штатної збірної України.

Завдяки злагодженій та наполегливій праці управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації, при активній підтримці Донецької ОДА, незважаючи на складні часи для нашої країни, багато уваги приділяється розвитку спорту та безпосередньо спортсменам. Таким чином учасники Дефлімпійських ігор 2021 року та призери міжнародних змагань отримували у 2022 році стипендії з бюджету області та територіальних громад:

Обласні стипендії (виплати здійснювались з червня 2022 р.) :

– 10 (у розмірі чотирьох прожиткових мінімумів).

Бакланова Тетяна, Дементьєв Єгор, Жабняк Микола, Кліпперт Сергій, Крайник Василь, Матло Ярина, Павленко Юлія, Погорелова Марина, Смирнов Віктор, Трусов Андрій.

– 10 (у розмірі двох прожиткових мінімумів).

Гуслєва Людмила, Кузнецов Олександр, Урсуленко Наталія, Філімошкіна Римма, Багнюк Римма, Григор’єва Валентина, Козирєва Василиса, Драний Володимир, Смирнов Олексій, Шаульський Володимир.

Також обласні стипендії отримували 5 тренерів, які ведуть підготовку провідних спортсменів: Дементьєв Віктор, Казаначеєв Андрій, Казначаєва Світлана, Лис Віктор, Понька Вячеслав. (у розмірі двох прожиткових мінімумів).

Міські стипендії

Бахмут  – 2 спортсмени (Зубар Наталія, Оніщенко Костянтин)

Слов’янськ – 6 чоловік  (Григор’єва В., Грицько М., Дячук З., Сапель А., Хоменко, Чернов М., Петрікеєва О.)

Краматорськ – 4 спортсмени (Бобровська Тетяна, Зайцев Павло, Переверзєва Анастасія, Філіппських Олексій)

Управління фізичної культури та спорту Донецької обласної державної адміністрації відзначило одноразовими виплатами 29 чоловік (20 спортсменів та 9 тренерів з різних видів спорту) на загальну суму 6 млн. 316 тис. 300 грн.

Проблемним питанням залишається те, шо у зв’язку з бойовими діями,  евакуацією спортсменів та тренерів у безпечні регіони країни та закордон, немає можливості проводити обласні заходи в Донецькій області. Основна задача ДРЦ «Інваспорт» – зберегти чисельність збірної команди області. Наразі всі спортивні заходи проводяться в безпечних регіонах України. Спортсмени Донеччини беруть участь у відкритих змаганнях інших регіональних центрів.

admin