У СПОРТИВНІЙ РОДИНІ ДОНЕЧЧИНИ ЯСКРАВЕ ПОПОВНЕННЯ

З 22 листопада по 12 грудня у м. Бровари ДРЦ «ІНВАСПОРТ» проводить навчально-тренувальний збір з легкої атлетики. Разом з дефлімпійськими чемпіонками Філімошкіною Риммою та Урсуленко Наталією, свої перші, у професійному спорті, шаги робить Олександр Маковей.

На збір завітав начальник ДРЦ «ІНВАСПОРТ» Костянтин Шевченко. Костянтин Шевченко познайомився з Олександром, дізнався про його особистий шлях та плани на майбутнє, а також передав герою слова вдячності від Донецької ОДА, Управління фізичної культури та спорту та всієї  спортивної спільноти Донечинни.

Спортивний шлях Олександр почав на Іграх нескорених-2023, що проходили у німецькому Дюссельдорфі. Будучи капітаном збірної команди України, Олександр здобув перше золото для України в штовхані ядра. Нажаль у Хмельницькому, з різних обставин, Олександр не міг реалізувати своє бажання займатися штовханням ядра.  Потім під час відновлюваного збору у  Західному реабілітаційно-спортивному центрі НКСІУ познайомився з ЗТУ Василенко Наталією і вирішив спробувати свої сили у Паралімпійському спорті.  22 листопада у м. Бровари під керівництвом ЗТУ Василенко Наталії і ЗТУ Ревенко Юрія Олександр, у складі збірної Донецької області, почав підготовку до всеукраїнських змагань.

Біографічна довідка Олександра

Олександр Маковей — сержант Збройних сил України, військовий розвідник, учасник російсько-української війни, що відзначився під час російського вторгнення в Україну в 2022 році. Повний кавалер ордена «За мужність».

У мирному житті  Олександр Маковей– маляр-штукатур.

У 2009-му він підписав контракт зі ЗСУ. А вже у 2014 не міг залишатися осторонь, тому відправився у район бойових дій – спочатку у Слов’янськ, а потім в Донецький аеропорт та ще у кілька найгарячіших на той час напрямків. Під час одного з боїв Олександр отримав контузію та змушений був піти зі служби.

Та, незважаючи на минулі травми, після 24 лютого хмельничанин знову звернувся до ТЦК. Він захищав Київщину, боронив нашу землю на Сході – у районах Сєверодонецька та Лисичанська.

Під час одного з мінометних обстрілів 9 червня 2022 року боєць отримав вогнепальне поранення тазу та нижніх кінцівок. Невідкладну медичну допомогу та перше лікування Олександру надали у Краматорську, а потім був довгий шлях лікування у Дніпропетровську і Хмельницькому обласному госпіталі ветеранів війни.

Сам захисник розповів, що після поранення та пережитих оперувань йому так і не вдалось повністю відновити всі функції ніг. За його словами, він переніс 14 оперативних втручання.

Спортивний шлях Олександр почав на Іграх нескорених-2023, що проходили у німецькому Дюссельдорфі. Будучи капітаном збірної команди України, Олександр здобув перше золото для України в штовхані ядра.

admin