ПІДСУМКИ РОБОТИ ДРЦ “ІНВАСПОРТ” ЗА 2023 РІК

У зв’язку з тим, що російський агресор розв’язав війну проти України, участь спортсменів Донеччини у багатьох змаганнях, згідно Єдиного календарного плану, стала неможливою. Проте, попри складне становище в країні та емоційний стан спортсменів, атлети гідно представляли Донецьку область на спортивній міжнародній та Всеукраїнській арені.

До складу національної збірної команди України з видів спорту осіб з інвалідністю від Донецької області у 2023 році входило 70 спортсменів (50 чол. – паралімпійські та дефлімпійські види, 20 чол. – види, що не входять до програми ПІ та ДІ): Основний склад – 44 чол., Кандидати – 19 чол., Резерв – 7 чол.

Згідно плану перспективного зростання спортивної майстерності та підготовки спортивного резерву з видів спорту осіб з інвалідністю і за підсумками виступів на змаганнях усіх рівнів,  постійно проводився контроль виконання графіку проведення навчально-тренувальних зборів для перспективних спортсменів (згідно з календарним планом спортивно-масових заходів). Так, у 2023 року 54 спортсмени області взяли участь у 33 міжнародних навчально-тренувальних зборах та 194 спортсмени у  59 всеукраїнських навчально-тренувальних зборах у складі збірних команд України з  різних видів спорту.

На міжнародних класифікаційних турнірах з плавання (м. Берлін) і легкої атлетики (м. Дубай) спортсмени Донеччини отримали особисті спортивні класи, що дало змогу брати участь у змаганнях міжнародного рівня. Загалом, 15 спортсменів Донеччини здобули 24 медалі (7 золотих, 14 срібних, 3 бронзових) на  міжнародних турнірах з плавання, легкої атлетики, велосипедного спорту, спортивних танців на візках, тенісу настільного, веслування академічного.

78 спортсменів взяли участь у 27 міжнародних змаганнях (з них 11 з паралімпійських видів спорту) та завоювали 87 медалей (з них 40 золотих, 33 срібних та  14 бронзових), а також встановили 9 рекордів світу та 6 рекордів Європи.

На Всеукраїнських змаганнях 52 спортсмени  завоювали 115 медалей,  з них 69 золотих, 32 срібних, 14 бронзових.

Для якісної підготовки до участі у міжнародних змаганнях  було проведено 20 навчально-тренувальних зборів (13 з велосипедного спорту для Дементьєва Єгора, 1 з шашок , 3 з плавання та 3 з легкої атлетики) за рахунок обласного бюджету на суму близько 993 тис. грн.

Протягом  2023 року  19 спортсменам та 1 тренеру Донеччини було присвоєно почесні та спортивні звання: ЗТУ -1, ЗМСУ – 2, МСУМК – 3, МСУ – 4, КМСУ – 5, І дорослий розряд – 4, ІІІ дорослий розряд -1.

Згідно з календарним планом спортивно-масових заходів Донецької області на 2023 рік проведено 18 навчально-тренувальних зборів з легкої атлетики, плавання, спортивних танців на візках, тенісу настільного, шашок, веслування академічного за участю 59 спортсменів, а також Відкритий обласний турнір «Кубок Донеччини» з голболу (зір) за участю 62 осіб з інвалідністю, на загальну суму 565313,00 грн.

20 спортсменів Донеччини взяли участь у  6 Відкритих обласних змаганнях з легкої атлетики, шахів та голболу.

Постійно вирішувалось питання щодо зарахування спортсменів до роботи в Українському центрі з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю “Інваспорт”. До складу штатної збірної команди України у 2023 році входило 40 спортсменів (16 зір, 8 – слух, 15 – УОРА, 1 – РФР) та 5 тренерів (3 – зір, 1 – слух, 1-УОРА).

В наслідок проведеної роботі здійснено перехід до Донецького центру ЗМСУ з плавання Піддубної Марини, МСУМК з легкої атлетики Кисильової Юлії, представниць штатної збірної України.

Завдяки злагодженій та наполегливій праці управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації, при активній підтримці Донецької ОДА, незважаючи на складні часи для нашої країни, багато уваги приділяється розвитку спорту та безпосередньо спортсменам. Таким чином призери міжнародних змагань отримували у 2023 році стипендії з бюджету області.

Обласні стипендії (виплати здійснювались з січня 2023 р.) :

– 10 (у розмірі чотирьох прожиткових мінімумів).

Бакланова Тетяна, Жабняк Микола, Коюда Ярослав, Крюков Антон, Павленко Юлія, Погорелова Марина, Полянський Роман, Трусов Андрій, Урсуленко Наталія, Філімошкіна Римма.

– 10 (у розмірі двох прожиткових мінімумів).

Багнюк Римма, Григор’єва Валентина, Дементьєв Єгор, Драний Володимир, Кернична Сніжана, Козирєва Василиса, Романюк Юрій, Рощенков Владислав, Філіппських Олексій, Шаульський Володимир.

Також обласні стипендії отримували 5 тренерів, які ведуть підготовку провідних спортсменів: Василенко Наталя, Дементьєв Віктор, Земечев Олександр,  Казначеєв Андрій, Ревенко Юрій (у розмірі двох прожиткових мінімумів).

Протягом 2023 року Слов’янська ВЦА виплатила одноразові грошові винагороди за досягнення високих спортивних результатів на міжнародних змаганнях на загальну суму: 223750,0 грн.,  винагороду отримали спортсмени: Злата Дячук , Ярослав Коюда (двічі виплачена винагорода), Ігор Німченко,  Андрій Трусов, Єгор Дементьєв, Римма Багнюк, Валентина Григор’єва, Володимир Драний, Юрій Романюк, Володимир Шаульський, Ігор Боженко, Сніжана Кернична, Володимир Керничний, а також тренери: Ігор Котляров (пауерліфтинг), Олексій Позднухов (пауерліфтинг), Олена Харченко (спортивні танці на візках), Андрій Казначеєв (плавання).

Краматорська ВЦА виплатила одноразову грошову винагороду у розмірі 8500,00 грн. Бобровській Тетяні (пауерліфтинг, УОРА) за спортивні досягнення.

Відповідно до Указу Президента України від 30 липня 2019 року № 561/2019 «Про стипендії Президента України для дітей з інвалідністю, які мають високі досягнення у всеукраїнських спортивних змаганнях, та їх тренерів» призначено стипендії 5 спортсменам за високі досягнення: Грицько Максим, Коржова Вероніка, Олійник Артем, Попова Ярина.

Колектив ДРЦ «Інваспорт», під керівництвом начальника Костянтина Шевченка, веде активну соціальну діяльність: долучилися до акції «Твоя кров для перемоги» та до патріотичного забігу «Шаную воїнів, біжу за героїв України»,  взяли участь у челенджі Бігового клубу «Донеччина»  – «Разом до перемоги», пройшли щорічне оцінювання фізичної підготовленості населення, вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні, а також приєдналися до онлайн флешмобу з нагоди Дня вишиванки, здійснили сходження на Говерлу, присвячене Дню захисників і захисниць України та Всесвітньому дню пішої ходьби.

          Основними задачами на 2024 рік є успішний виступ спортсменів Донеччини на довгоочікуваних стартах:

  • ХХ Зимових Дефлімпійських іграх 2023 року, які відбудуться з 02 по 12 березня 2024 року в м. Ерзурум (Туреччина)
  • XVII літніх Паралімпійських іграх, які відбудуться з 28 серпня по 8 вересня 2024 року в м. Париж (Франція).

Згідно з наказом Міністерства молоді та спорту №2411 від 15 .07.2022 “Про затвердження складу спортсменів – кандидатів на участь у XX зимових Дефлімпійських ігор 2023 року” (зі змінами) до списка увійшли два представника Донеччини з шахів: ЗМСУ Бакланова Тетяна (м. Маріуполь), МСУ Філіппськіх Олексій (м. Краматорськ)

Відповідно до наказу Міністерства молоді та спорту України від 30.12.2023 № 7832 «Про затвердження змін до складу спортсменів-кандидатів на участь у XVІІ літніх Паралімпійських іграх 2024 року» до складу спортсменів Донецької області – кандидатів на участь у   XVII літніх Паралімпійських іграх увійшли 24 представників 6 видів спорту:

– 14 з пара плавання –МСУ Грицько Максим, ЗМСУ Сергій Кліпперт, ЗМСУ Олександр Комаров, МСУМК Коржова Вероніка, МСУМК Василь Крайник,  МСУМК Ігор Німченко, ЗМСУ Ярослав Семененко, ЗМСУ Андрій Трусов, ЗМСУ Данило Чуфаров, МСУ Чернов Максим, Попова Ярина, ЗМСУ Піддубна Марина, КМСУ Чуйко Андрій, МСУ Олійник Артем;

– 1 з пара легкої атлетики – ЗМСУ Микола Жабняк

– 3 з пара пауерліфтингу – МСУМК Антон Крюков, МСУ Злата Дячук, МСУМК Бобровська Тетяна;

– 1 з пара велосипедного спорту – ЗМСУ Єгор Дементьєв;

– 2 з пара веслування академічного – ЗМСУ Ярослав Коюда, ЗМСУ Полянський Роман

– 3 з пара теніс настільний – КМСУ Байрамшин Віталій, КМСУ Сагіров Павло, КМСУ Рубцов Микита.

Паралімпійці є представниками 6 територіальних громад: Слов’янська (12), Маріупольська (5), Бахмутська (2), Соледарська (1), Краматорська (1), Покровська (3)

  Зі складу спортсменів Донецької області – кандидатів на участь у ХVІІ літніх Паралімпійських іграх 2024 року в м. Париж (Франція)  стипендію з обласного бюджету у 2024 році отримують 11 спортсменів (7 у розмірі чотирьох прожиткових мінімумів, 4 – у розмірі двох прожиткових мінімумів) а також 4 тренери – у розмірі двох прожиткових мінімумів.

Проблемним питанням залишається те, шо у зв’язку з бойовими діями,  евакуацією спортсменів та тренерів у безпечні регіони країни та закордон, немає можливості проводити обласні заходи в Донецькій області. Основна задача ДРЦ «Інваспорт» – зберегти чисельність збірної команди області. Наразі всі спортивні заходи проводяться в безпечних регіонах України. Спортсмени Донеччини беруть участь у відкритих змаганнях інших регіональних центрів.

 

admin