Юлія Павленко – віце-чемпіон паралімпійського чемпіонату світу з легкої атлетики

З 7 по 15 листопада у м. Дубай (Об’єднані Арабські Емірати) відбувся чемпіонат світу з легкої атлетики серед паралімпійців.

До участі у змаганнях були заявлені 1365 спортсменів зі 117 країн світу. Така велика кількість учасників та суттєва конкуренція обумовлювалася тим, що ці змагання були кваліфікаційними до Паралімпійських ігор у Токіо 2020 року.

Збірна України на чемпіонаті світу була представлена 37 учасниками та з загальними 27 медалями (11 золотих та по 8 срібних і бронзових) посіла загальне 5 місце у медальному заліку.

Донеччину у складі національної команди представили 3 спортсмени з Бахмуту – ЗМСУ Дмитро Ібрагімов, МСУМК Юлія Павленко та МСУ Володимир Пономаренко.

Володимир став четвертим у штовханні ядра серед спортсменів з вадами зору (клас F12), з кращим у кар’єрі результатом – 15.09 м. Переможцем у цьому виді став інший українець – Роман Данилюк зі світовим рекордом 16.69.

Юлія Павленко взяла участь у двох видах програми серед спортсменів з вадами зору (клас T11) – стрибках у довжину та бігу на 100 метрів. На стометрівці Юлія з часом 13.50 квіліфікувалася до другого етапу, а у півфіналі з кращим для себе часом 13.42 стала дванадцятою. А ось у своїй улюбленій дисципліні – стрибках у довжину, наша спортсменка залишила позаду 8 конкуренток, поступившись лише п’ятьма сантиметрами китаянці Чоу Гохуа (4.87 м проти 4.92 м), та стала срібним призером чемпіонату світу.

Великі сподівання наша збірна покладала на виступ досвідченого Дмитра Ібрагімова. На жаль Дмитро отримав травму напередодні змагань і після двох невдалих спроб у секторі зі штовхання ядра був вимушений припинити виступ.

Підготували наших спортсменів Заслужені тренери України Вячеслав Понька та Віктор Лис.